Reservation
Teşvikiye Caddesi 41-41/A K.8 Nişantaşı İstanbul 34367 12:00 - 02:00 +90 212 230 66 66

TableBooking
  FrankieMutfak

  Mutfağa yeni bir soluk getiren lezzetler peşinde koşan Frankie, coğrafi olarak işaretlenmiş ürünlerle, sürdürülebilir bir mutfak anlayışını benimsiyor. Tedarik zincirini olabildiğince kısaltarak, yerel lezzetleri global ve modern dokunuşlarla yorumluyor. Daima mevsiminin ürünlerini tercih ettiği için de menüsü yeni ve değişken!

  COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN NEDİR?

  Coğrafi işaret, ünü ve bazı özellikleriyle, belirli bir bölgeyle özdeşleşmiş bir ürünü gösterir. Bu orijinal ürünlerin tescilini Türk Patent Enstitüsü verir.

  Frankie ailesi olarak, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış bu topraklardan bizlere kalan yerel mirasımıza sahip çıkıyoruz. Coğrafi işaretli ürünlerin yok olmamaları, bozulmamaları ve oldukları gibi korunmaları için kayıt altına alınmalarını destekliyoruz. Bu nedenle onları mutfak ve barımıza taşıyor, böylelikle yerel üreticilerimize destek oluyoruz. Yani Ezine peynirinden, Diyarbakır karpuzuna pek çok lezzetimizi yerinde koruyoruz.

  Coğrafi işaretli ürünleri destekleyerek üreticilerimize haksız rekabete karşı korurken, misafirlerimize gerçek ve bozulmamış lezzetleri tatmaları konusunda bir farkındalık sağlıyoruz. Bu ürünleri onlar aracılığıyla tüm Dünya ile buluşturuyoruz.

  Bu topraklarda yetişen ürünlerin coğrafi işaretine sahip çıkmaktan ve bu konunun önderliğini yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Coğrafi işaretli ürünlerimizin yeni nesillere aktarılması, hak ettiği yeri elde etmesi için çalışmalarımız devam edecek.

  Ürün tedariği ve bilgilendirmesinde bize destek olan Metro Gross Market ailesine teşekkürü borç biliriz.


  FrankieMUTFAK DENEYİMİ

  FRANKİE İLE GERÇEK BİR GASTRONOMİ YOLCULUĞUNA VAR MISINIZ?
  Frankie mutfak deneyiminin bir diğer ayrılmaz parçası incelikli sunumları… Servis ekibimiz seçtiğiniz yemeğe en iyi eşlik edecek şarabı bulmanıza ve finali hangi tatlıyla yapacağınıza karar vermeniz için size rehberlik etmeye hazır. Yemeğin son dakikalarında başlayan sahne performanslarıyla lezzet yerini müziğe ve mevsiminde kullanılmaya özen gösterilen ürünlerle hazırlanan kokteyllere bırakıyor.

  FrankieMELİH DEMİREL

  YÖNETİCİ ŞEF, FRANKIE İSTANBUL
  Aslında endüstri mühendisi olan şef Melih Demirel, üniversite yıllarında keşfettiği tutkusunun peşinden giderek New York’da bulunan dünya’nın en prestijli mutfak okullarından biri olan Cullinary Institute of America’dan 2010 yılında mezun olmuştur. New York’dan Tokyo’ya, dünya’nın pek çok ülkesinde Stone Bars, Gramercy Tavern, Daniel NYC, French Laundry, Noma, ve Narisawa gibi Michelin yıldızlı ve farklı teknikler ile deneyimsel tecrübeler sunan restoranlarda çalışmış olan şef, 2014 senesinde İstanbul’da Türk mutfağının klasik yemek tariflerini sunma amacı ile kendi restoranı Tabla’yı açmıştır.

  Şu anda modern teknikler ile geleneklerimizi bir arada deneyimlemeye olanak sağlayan Frankie İstanbul’da Executive Chef olarak tecrübelerini, tutkuyla birleştirmeye devam etmektedir. Melih Şef’in vizyonu; geçmiş tarihimiz ile çağdaş mutfağı buluşturmak ve bunu yaparken dört temeli göz önünde bulundurmak; Köklerimiz, geleneklerimiz, bugünümüz ve geleceğimiz.


   
  • “Mutfak, hazzın yoktan var edildiği yerdir.”
    (“Kitchen is the place where pleasure comes out.”)
   Melih Demirel
   Melih Demirel
  • “I can’t stand people that do not take food seriously.”
    (“Yemeği ciddiye almayan insanlara tahammül edemiyorum.”)
   Oscar Wilde
   Oscar Wilde
  • “First we eat, then we do everything else.”
    (“Önce yemek yiyoruz, kalan her şey arkasından geliyor.”)
   M.F.K. Fisher
   M.F.K. Fisher
  • “People who love to eat are always the best people.”
    (“Yemeğe aşık insanlar her zaman en iyilerdir.”)
   Julia Child
   Julia Child
  • “My weaknesses have always been food and men — in that order.”
    (“Zaafiyetlerim, sırası ile yemek ve erkekler olmuştur.”)
   Dolly Parton
   Dolly Parton
  X